ÇEVRE HAKLARI

ÇEVRE SAĞLIĞI

Doğa insanlığa sunulan en büyük armağandır. Peki doğanın insanlığa sunduğu değerin ne kadar farkındayız?

Hepimizin sağlıklı bir hayat için ihtiyacı olan temiz hava ve su, verimli toprak ve ormanlar, güvenli ve rahat barınak alanlarını, atık, zehirli kimyasallar, kirlilik ve abur cubur gıda tüketimi yaparak yok ediyoruz. Çevre Sağlığını iyileştirmemiz her durumda, hem hayat için gerekli kaynakların azlığına hem de kirliliğin çokluğuna yol açan şartların düzeltilmesine bağlı. Yaşadığımız yerleri ve doğal kaynaklarımızı koruyarak çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini korumak zorundayız.

Yüzyıllardır insanoğlu tarafından dünyanın dört bir yanında hayat ağı tahrip edilmiş durumda. Ormanların yok edilmesi, su ve hava kirliliğinin artması, yaban hayatının yok olması doğayı ve geleceğimizi tehdit altına alıyor. Küresel ısınma dünyanın önündeki en büyük sorun ve dünyanın çoğu kesimlerinde iklimi değiştirmektedir. Belki şimdi bize çok küçükmüş gibi gelen ısıdaki artışlar büyük değişikliklere yol açacaktır. Dünyanın bir çok yerinde seller ve şiddetli fırtınalar, bazı yerlerinde ise yağış azlığı ve kuraklıklar görülmeye başlanmıştır. Eğer bu gidişe çok acil müdahale edemezsek önümüzdeki yıllarda iklim değişikliğinin neden olduğu küresel ısınma daha çok daha fazla felaketlere yol açacak ve ciddi sağlık sorunları ortaya çıkacaktır.

Hedef

DEYADER Çevre Sağlığı Birimi, sınırlı kaynakların dikkatli kullanılması, üretilen atık miktarının azaltılması, doğada kolayca çözülen maddelerin tercih edilmesi, üretilen her ürünün verimli bir şekilde kullanılması, yenilenebilir kaynakların yerine yenilerin konulması, kaynakların iyi yönetilen eko-sistemlerden elde edilmesi, üretken ve etkin bir şekilde kullanımın özendirilmesi, sanayileşme sürecinde çalışan makinelerin atıklarının toplanmasına dikkat edilmesi gibi konularda kamuoyunu bilgilendirici ve özendirici projeler hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

İletişim

Aşık Veysel Mahallesi Kemal Sunal Caddesi Semerkand Residence No:3 K:2 D:18 Esenkent Esenyurt / İstanbul

 
Telefon: 0 (532) 441 61 40

 
E-Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Destekçimiz
DEYADER © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

E2